Rozwiązania

AGV - rozwiązania oparte o flotę robotów mobilnych.

Opracowaliśmy roboty klasy AGV przeznaczone do transportu standardowych palet EPAL oraz koszy logistycznych. Od samego początku nasze pojazdy były projektowane do całkowicie autonomicznej pracy pod kontrolą systemu IntraFleet, zintegrowanego z MES.

Systemy intralogistyczne oparte o AGV służą do automatycznej i autonomicznej realizacji zadań transportu komponentów i wyrobów gotowych w hali fabrycznej lub magazynowej. Podczas gdy nasza konkurencja skupiła się na budowie samych pojazdów, my od samego początku rozumieliśmy, że robot jest tylko i aż elementem wykonawczym złożonego systemu, w którym plan produkcji przekładany jest na zarządzanie misjami w ramach przeprojektowanych procesów intralogistycznych, uwzględniającym zarządzanie ruchem i współpracę z innymi elementami środowiska hali produkcyjnymi: ludźmi, maszynami, systemami.

Uruchamiając pierwsze systemy u naszych klientów, zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nasze wsparcie 24/7, które umożliwia odblokowanie zatrzymanego przez awarię procesu nawet w środku nocy.

Korzyści biznesowe:

Obniż koszty intralogistyki.

System oparty o AGV nie tylko zastępuje pracowników wraz z wózkami, ale poprawia efektywność i przewidywalność procesów, dzięki ciągłej optymalizacji misji transportowych. Roboty nie potrzebują ani 16 godzinnej przerwy po zmianie, ani urlopu, ani zwolnień lekarskich: jeżdżą i realizują swoje zadania. Standardowe ROI to mniej niż 24 miesiące, ale jeśli wybierzecie państwo model abonamentowy, oszczędności pojawią się już w pierwszym miesiącu po uruchomieniu systemu.

Zoptymalizuj procesy intralogistyczne.

Przed wdrożeniem naszej floty AGV, uważnie przeanalizujemy Twoje procesy i stworzymy ich symulację w oprogramowaniu Flexsim. Na tej podstawie zaproponujemy zmiany i usprawnienia uwzględniające nowe elementy systemu oraz możliwości oprogramowania. Dzięki temu wyliczymy dokładnie, o ile poprawi się efektywność i ile możesz zaoszczędzić. Ponadto, nasze systemy integrujemy z ERP/MES/SCADA, dzięki czemu nie jest potrzebny nadzór człowieka.

Continous improvement.

Po uruchomieniu systemu, jego wydajność jest w sposób ciągły mierzona, a system gromadzi tysiące danych o stanie procesu. Daje to ogromne możliwości analizy efektywności i tworzy unikalny system klasy BI na potrzeby lean management.

Zmniejsz ślad węglowy.

Nasze AGV używają wyłącznie prądu elektrycznego. Zmniejsza to ślad węglowy w porównaniu ze standardowym, spalinowym wózkiem widłowym.

Krok przed konkurencją:

Otwarta architektura.

Jesteśmy projektantem i producentem naszych robotów oraz oprogramowania. Pozwala nam to łatwo i szybko wprowadzać modyfikacje. Jednocześnie sami integrujemy nasze rozwiązania, co daje nam pełną kontrolę nad końcowym rozwiązaniem, a naszym klientom pojedynczy punkt kontaktu w razie problemów.

Serwis 24/7.

Zapewniamy serwis 24/7 w tym serwis mobilny w całej Polsce oparty o sieć ponad 100 serwisantów. Wszystkie linie wsparcia są zarządzane przez nas, zatem z punktu widzenia klienta nie ma mowy o sporach kompetencyjnych między dostawcami.

Finansowanie.

Zapewniamy wynajem długoterminowy naszych rozwiązań. Dzięki temu nasi klienci nie muszą angażować swoich budżetów capex ani poszukiwać finansowania na rynku - tylko płacą miesięczną opłatę za korzystanie z systemu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie uznajemy kompromisów. Nasze roboty współpracują bezpiecznie z ludźmi i innymi pojazdami na hali fabrycznej. Nasze systemy bezpieczeństwa budujemy w oparciu o wyłącznie uznane na międzynarodowym rynku komponenty. Nasze roboty gotowe są do certyfikacji CE oraz ISO 3691-4.

Automatyczna wymiana baterii.

ESS w ramach projektu HEPIS opracował unikalne na rynku rozwiązanie automatycznej wymiany akumulatorów. Pozwala to obniżyć koszty floty pojazdów AGV przy zadanej wydajności o 25%.