Etisoft – transport palet

Wdrożenie systemu intralogistycznego dla spółki Etisoft na przełomie roku 2020/2021

Zaprezentowane tu rozwiązanie pokazuje możliwości naszych systemów automatyzacji nawet dla zakładów z ograniczoną przestrzenią i uczęszczanymi ścieżkami transportowymi.

Celem projektu było zoptymalizowanie i automatyzacja procesów logistycznych wewnątrzzakładowych oraz odciążenie pracowników podczas czasochłonnych i rutynowych czynności. Dużym wyzwaniem z jakim zderzali się nasi inżynierowie przy realizacji tego projektu była ograniczona przestrzeń między stanowiskami produkcyjnymi oraz zatłoczone ścieżki transportowe.

Przed wprowadzeniem naszych rozwiązań magazynierzy obsługiwali stanowiska maszyn fleksograficznych za pomocą ręcznych wózków paletowych oraz pchanych wózków stołowych, zmuszeni byli  także do dostarczani pustych palet do wyżej wymienionych stanowisk.

Przeprowadzony projekt dał naszej spółce matce Etisoft SP. z.o.o. możliwość realizacji wizyt referencyjnych oraz przekonania się o możliwościach systemów intralogistycznych i zaletach, jakie płyną z naszch autorskich rozwiązań.

Przebieg wdrożenia

Nasze roboty mobilne pozwalają na autonomiczną jazdę (AMR), to w celu zwiększenia niezawodności i precyzji jazdy, na potrzeby tego zakładu, robot porusza się po wydzielonych ścieżkach na zamontowanych taśmach magnetycznych (AGV). Implementacja samego systemu obejmowała:

 • robota AGV,
 • doki odkładcze,
 • ekran pokazujący lokalizacje robota i parametry jego pracy,
 • system informowania o stanie doków z wykorzystaniem sygnalizatorów typu „andon”,
 • system IntraFleet – zarządzający pracą robota, zleceniami transportowymi zintegrowanymi z systemem MES do zarządzania produkcją.

W zaprojektowanym systemie zautomatyzowanego transportu inżynierowie wykorzystali robota IntraBot Lift 550, którego udźwig wynosi 550 kg, a jego konstrukcja pozwala na obrót w miejscu, co ma kluczowe znaczenie podczas wjazdu do doków. Na hali zostało zamontowanych 6 doków odkładczych do poboru i odkładania palet z punktów logistycznych. W celu monitorowania aktualnego miejsca pobytu robota AGV, na hali została zamontowana tablica synoptyczna. Doki docelowe zostały wyposażone w sygnalizatory świetlne informujące pracowników działu magazynowego o konieczności odbioru palety z doku.

Bezpieczeństwo jest priorytetem w trakcie implementacji naszch systemów dlatego roboty mają ograniczona prędkość. Roboty mobilne AVG potrafią osiągnąć prędkość do 5 km/h dla bezpieczeństwa ta prędkość została zredukowana do 2 km/h, a w przypadku naruszenia strefy ostrzegawczej przez pracownika do 1 km/h. Robot zatrzymuje się także kiedy naruszona zostaje strefa ochronna dla bezpieczeństwa pracowników oraz przewożonego ładunku.

 • WYZWANIA
  KORZYŚCI
 • Ręczny załadunek koszy
  Przerzucenie ciężkiej pracy z pracownika na robota
 • Ograniczona przestrzeń pomieszczenia
  Zwiększenie wydajności zakładu i umożliwienie pracy hali 24/7
 • Integracja systemu poruszania się robotów ze ścieżkami dla pracowników
  Wykorzystanie ciasnej i ograniczonej przestrzeni bez obniżania produktywności zakładu
 • Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zakładu

Wszystkie wdrożenia

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.

Skontaktuj się