Rozwiązania

MVS - systemy wizyjne dla przemysłu.

Systemy wizyjne to rozwiązania szyte na miarę, przeprowadzające kontrolę jakości na linii produkcyjnej lub magazynie. System może prowadzić inspekcję lub pomiary szerokiej gamy elementów o dużej różnorodności. Integrując je z linią produkcyjną, układami automatyki robotyki czy systemami MES staje się jednym z kluczowych elementów procesu zarządzania jakością lub wyrobem niezgodnym.

Podczas gdy ludzkie oko jest biologicznym arcydziełem, a kamera jest tylko jego imitacją, to już oprogramowanie stojące za analizą obrazu z kamery wykonuje analizę znacznie lepiej niż ludzki mózg. Na bazie dobrego projektu i procesu uczenia, maszyna wykona analizę płynnie, szybko, powtarzalnie i dokładnie, precyzyjnie mierząc odchylenia. Kluczowe jest także to, że system wizyjny rozróżnia setki wzorców na raz, podczas gdy w świecie ludzi, wprowadzenie nowego produktu, projektu technicznego lub komponentu, wszystkie osoby zaangażowane w kontrolę jakości muszą zostać przeszkolone, a i tak ich zdolność zapamiętywania wielu norm i wersji jest ograniczona.

Badania naukowe wskazują, że dokładność kontroli jakości wynosi do 70% dla 1 człowieka i może wzrosnąć do 80% w przypadku 2 osób obserwujących jednocześnie.

Korzyści biznesowe:

Mniej reklamacji.

Rozmiar, orientacja, kompletność, wersja, kolor, precyzja montażu - nasze systemy zmniejszają liczbę reklamacji poprzez dokładną i łatwą kontrolę wszelkich odchyleń.

Niższe koszty kontroli jakości.

Jeśli Twój zakład pracuje na trzy zmiany, kamera z systemem widzenia maszynowego zastępuje 5 lub więcej osób.

Dokładniejsze pomiary.

Ludzkie oko nie mierzy, podczas gdy nasze oprogramowanie to robi.

Zautomatyzowana dokumentacja procesu kontroli jakości.

Podczas każdej kontroli nasz system rejestruje obraz i zapisuje go wraz z dokładnymi danymi. Dzięki temu łatwo audytować proces, a dane mogą być wykorzystywane w bardziej wyrafinowanych systemach śledzenia jakości.

Krok przed konkurencją.

Otwarta architektura.

Nasze systemy wizyjne to zawsze rozwiązania szyte na miarę, oparte na uznanym sprzęcie i standardach branżowych. Nasz dział badawczo-rozwojowy ściśle współpracuje z dostawcami i naszymi klientami, aby mieć oko na to, co jest najlepsze na rynku i co zostało sprawdzone w praktyce.

Ekosystem oparty o MES.

Nasze rozwiązania MVS budujemy wokół naszego znormalizowanego systemu MES. Gdy przechwycone dane zostaną przesłane do MES, możemy łatwo zintegrować dane wyjściowe z dowolnym systemem produkcyjnym lub efektorem.

Doświadczenie w przemyśle.

Nasze systemy MVS działają bezproblemowo od lat w ponad 20 różnych zakładach należących do gigantów branży motoryzacyjnej, spożywczej i AGD.

Dogłębne rozumienie procesów technologicznych.

Ponieważ koncentrujemy się na automatyzacji procesów produkcyjnych i intralogistycznych, nasi konsultanci dogłębnie rozumieją okoliczności i niuanse produkcji.