Rozwiązania

SMS - system zarządzania magazynem konsygnacyjnym.

Nasz SMS to system zarządzania magazynem konsygnacyjnym, który pozwala dostawcom kontrolować stan zapasów w Twoim zakładzie lub magazynie. Stwarza możliwość optymalizacji kosztów logistycznych i odpowiedniego planowania transportu przez dostawców. Największą korzyścią jest możliwość przeniesienia finansowania buforów logistycznych z Państwa bezpośrednio na dostawców.

Nasz SMS to zarówno fizyczny, jak i wirtualny magazyn dostępny dla każdego dostawcy przez WWW. Stany magazynowe są określane poprzez natychmiastowe skanowanie etykiet RFiD przyklejonych do jednostek logistycznych. Gdy jednostka logistyczna przyjeżdża lub opuszcza fizyczny magazyn, moduł automatycznej inwentaryzacji aktualizuje poziomy zapasów. Poziomy te są dostępne odpowiednio przez stronę WWW dla dostawców. Istnieje również możliwość odpowiedniego generowania dokumentów magazynowych.

Korzyści biznesowe:

Uwolnienie gotówki z buforów logistycznych.

Tradycyjny model biznesowy między dostawcami a odbiorcami działa w taki sposób, że po przybyciu towaru dostawca wystawia fakturę. Generuje to zarówno koszty, jak i obowiązek zapłaty. Magazyn konsygnacyjny zmienia ten paradygmat; po przybyciu zapasy są nadal w posiadaniu dostawcy, a formalna dostawa odbywa się automatycznie dopiero po zwolnieniu zapasów do produkcji.

Ciągła inwentaryzacja oparta o RFiD.

Każdy dostawca otrzymuje naklejki RFiD (koszt poniżej 10c), aby przykleić je do jednostek logistycznych (takich jak palety lub pudełka) i przypisuje naklejki do jednostek dostawy. Ponieważ SMS skanuje RFiD kilkanaście razy dziennie, dostawcy dokładnie wiedzą, kiedy ich towary dotarły lub opuściły magazyn.

Bezpieczne zarządzanie minimami magazynowymi.

Możesz ustawić własny minimalny stan magazynowy, który powie dostawcy, aby dokonał nowej dostawy lub pozwolić dostawcy samodzielnie zarządzać tym parametrem.

Krok przed konkurencją.

Łatwe zarządzanie zapasami.

Nasze rozwiązanie rozwinęliśmy w oparciu o Etisoft - naszą firmę macierzystą. Przy ponad 1 000 klientów i ponad 10 000 SKU optymalizacja dostaw pozwoliła zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Technologia RFiD z ruchomymi antenami.

W naszym rozwiązaniu zastosowano ruchome anteny, co podnosi dokładność odczytów.

Eksperci w etykietowaniu.

Etisoft jest największym dostawcą etykiet w Polsce, dlatego jesteśmy ekspertami w etykietowaniu. Nie musisz przejmować się doborem odpowiednich etykiet, ani ich dystrybucją.

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.