Systemy automatycznego transportu

Poznaj nasze systemy automatycznego transportu!

Zacznij z nowoczesną technologią automatycznego transportu

Prezentujemy sprawdzone systemy automatycznego transportu oparte na światowej myśli technicznej, które gwarantują osiąganie kluczowych wskaźników rozwoju firmy.

Rozwiązania proponowane naszym Klientom dają atrakcyjną możliwość transformacji przemysłowej i czerpania nie tylko korzyści finansowych ale i wizerunkowych. Pomagamy osiągać wysokie KPI w intralogistyce.

Od początku istnienia Etisoft Smart Solutions zajmujemy się projektowaniem i produkowaniem robotów mobilnych, które zdejmują dużą część odpowiedzialności menedżera logistyki i produkcji. Rozwiązania dobieramy w taki sposób, aby jak najszybciej uzyskać zwrot z inwestycji i osiągnąć wysoką satysfakcję dla obu stron projektu.

Transport palet

System intralogistyczny przeznaczony do transportu palet przy użyciu robotów mobilnych AGV/AMR jest wykorzystywane głownie w przestrzeniach magazynowych i halach produkcyjnych.

Umożliwia pobieranie i odkładanie palet z poziomu posadzki, czy też z doku odkładczego wszystkie roboty dopasowujemy do potrzeb Klienta. Nasze roboty mobilne dostosowane są do przewozu palet zgodnych z normami EUR1 i EUR 3 zarówno drewnianych, plastikowych jak i paleto-pojemników o ładowności 550 kg do nawet 1000kg w zależności od potrzeb Klienta. Rozwiązanie to zapewnia płynny transport towarów pomiędzy punktami logistycznymi bez niepotrzebnego angażowania zasobów ludzkich.

 • Automatyczny i zoptymalizowany transport intralogistyczny
 • Obniżenie kosztu transportu intralogistycznego
 • Możliwość ciągłego przeprowadzania akcji logistycznych 24/7

Roboty mobilne AGV pozwalają na płynny i zautomatyzowane działanie procesów intralogistycznych w zakładach i magazynach zwalniając ludzi z obowiązku transportowania wszystkiego ręcznie. Dodatkowo wbudowana aparatura analityczna pozwala na zebranie dokładnych danych intralogistycznych ze wszystkich procesów logistycznych i na podstawie zebranych danych optymalizacje działania zakładu.

Transport nietypowych nośników logistycznych

Gniazda produkcyjne, magazyny i hale fabryczne to miejsca dla rozwiązań pociągowych.

Celem zaprojektowania systemu pociągowego była potrzeba sterowania zapasami. Dzięki pociągom zarządzanie materiałem jest proste i automatyczne, w związku z tym dostawy surowców odbywają się punktualnie oraz bez udziału ludzi. Robot AGV ciągnie wagony z  surowcem i dostarcza je do stanowisk pracy przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa zgodnych z systemem Safety.

 • Żadnych braków
 • Żadnych opóźnień
 • Praca 24h/7

Przekuj podstawowe założenia strategiczne organizacji na wymierne cele KPI w zakresie intralogistyki, m.in. zwiększ poprawność realizacji zamówienia, produktywność działalności oraz terminowość wysyłek.

Transport w nietypowych warunkach

Flota robotów mobilnych AGV/AMR może pracować w każdych nawet ekstremalnych warunkach gdzie istnieją warunki niekorzystne dla pracy ludzi lub istnieją jakieś inne niestandardowe komplikacje.

Istnieją warunki, w których dłuższe przebywanie człowieka naraża go na utratę zdrowia: w mroźniach, chłodniach, halach o dużej wilgotności. Roboty AGV/AMR świetnie sprawdzają się jako części elastycznej linii produkcyjnej czyli w miejscach gdzie obecność człowieka jest niewskazana lub stanowi dla niego bezpośrednie zagrożenie. Nasze systemy automatycznego transportu mogą zostać dostosowane do niestandardowych warunków panujących u naszych klientów gdzie dostosowanie standardowych rozwiązań jest pracochłonne i nieefektywne.

 • Możliwa praca w trudnych warunkach
 • Dostosowanie zadań robotów do aktualnych potrzeb zakładu
 • Proste zarzadzanie flotą przy użyciu naszej autorskiej aplikacji IntraFleet

Przystosowanie naszych robotów mobilnych do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa z możliwością zmiany zadań w zależności do aktualnych potrzeb. Roboty mobilne dostosowane są do przewozu ładunków o masie 550kg do nawet 1000kg z możliwością transportu na zamkniętej hali i przejazdu wyznaczonymi ścieżkami na zewnątrz obiektów docelowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Nasze roboty współpracują bezpiecznie z ludźmi i innymi pojazdami na hali fabrycznej. Wszystkie systemy bezpieczeństwa budujemy w oparciu o wyłącznie uznane na międzynarodowym rynku komponenty. Nasze roboty gotowe są do certyfikacji CE oraz ISO 3691-4.

Systemy bezpieczeństwa szczególnie ważne są podczas projektowania, należy przewidzieć wiele możliwych sytuacji oraz scenariuszy, które mogą doprowadzić do zaistnienia sytuacji niebezpiecznej. Po wnikliwej analizie ryzyka wspieranej przez wymagania norm takich jak np. ISO 3691-4 można nanieść niezbędne poprawki i modernizacje, które stanowić będą o układzie bezpieczeństwa, nie zapominając o jego odpowiedniej integracji z układem sterowania. Standardem wyposażenia robotów AGV stały się więc LIDARy. Niemniej jednak, aby autonomiczny wózek był bezpieczny dla innych pojazdów i osób oraz współpracował z istniejącą infrastrukturą, szczególną uwagę należy zwrócić na wiele parametrów pracy robota, np.:

 • Nawierzchnia – W przypadku śliskiej nawierzchni w zakładzie porównując z nawierzchnią standardową, betonową może być wymagane wydłużenie monitorowanych stref wykrywania przeszkód.
 • Prędkość – może być wymagana zmiana maksymalnej prędkości robota z ładunkiem ze względu na nietypowy rozkład masy przewożonego towaru.

W ten sposób można uniknąć nie tylko ryzyka powiązanego ze spowodowaniem urazu, ale również uszkodzenia produktów, które są transportowane. Zapewnienie najwyższej jakości i skuteczności układów bezpieczeństwa, jest niezbędne do bezpiecznej i poprawnej pracy.

Normy gwarancją bezpieczeństwa użytkowania robotów mobilnych

Produkowane i dostarczane przez Etisoft Smart Solutions roboty mobilne oraz urządzenia współpracujące są maszynami, więc muszą spełniać wymogi zasadnicze Dyrektywy maszynowej 2006/42/WE, która traktuje ogólnie o produkcji i postaci finalnej produktu. Typów i rodzajów maszyn jest wiele, natomiast urządzenia takie jak roboty są ściśle specjalistycznymi rozwiązaniami, które podlegają normom. Takimi normami są między innymi normy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa maszyn dla zasad projektowania, zmniejszania ryzyka, zapobiegania kolizji z człowiekiem, układów elektrycznych oraz układów sterowania szczególnie ważna jest norma PN-EN 3691-4. Wspomniana norma bezpieczeństwa, wymieniona powyżej oraz Dyrektywa dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej EMC są w pełni zachowane dla naszych produktów, co pozwala na wdrożenia w pełni bezpiecznych i funkcjonujących systemów u naszych klientów.

Bezpieczeństwo inwestycji

Za rozwiązaniami oferowanymi przez Etisoft Smart Solutions stoi pozycja, rozpoznawalność i wiarygodność istniejącego od prawie 30 lat Etisoft, dojrzałego technologicznie przedsiębiorstwa obecnego na rynku producentów i dostawców elementów funkcyjnych dla wielu branż. Siłą marki jest stabilna pozycja i konsekwentna praca nad rozwojem przedsiębiorstwa wszechstronnie wspierającego automatyzację produkcji. Wynika z tego decyzja o poszerzaniu portfolio i wsparciu klientów zainteresowanych automatyzacją swoich procesów m.in. poprzez roboty mobilne AGV/AMR.

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.

Skontaktuj się