Transport nietypowych nośników logistycznych.

Hala produkcyjna i magazyny w których do transportu materiałów zamiast standardowych palet wykorzystywane są kosze logistyczne, wózki, regały, pojemniki KLT oraz inne nietypowe nośniki logistyczne to miejsca, w których logistyka wewnętrzna może zostać zautomatyzowana za pomocą systemu opartego o roboty mobilne AGV / AMR.

Procesy logistyczne wewnątrz zakładu bardzo często przyjmują powtarzalny charakter ponieważ przepływ materiałów przebiega po tej samej trasie co pozwala na wykorzystanie możliwości jakie daje automatyzacja transportu. Chociaż istnieją standardowe nośniki logistyczne jak na przykład palety, Klienci z różnych względów stosują nośniki wykraczające poza standardowe wymiary palet. To z kolei deklasuje wózki widłowe, a robi miejsce pojazdom autonomicznym transportowym.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Autonomiczne przewożenie nietypowych nośników logistycznych.
  • Możliwość automatycznego zaopatrywania stanowisk produkcyjnych (Kanban).
  • Funkcja sortowania nośników logistycznych na hali.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI

  • Zmniejszenie ilości zapasów na stanowiskach produkcyjnych.
  • Punktualne dostawy materiałów wewnątrz zakładu.
  • Zyskanie dodatkowego czasu dla pracowników produkcyjnych.

Jednym z przykładów automatycznej intralogistyki na zakładzie produkcyjnym  jest system Kanban, oparty o roboty mobilne, który rozwiązuje problem dużych zapasów na stanowiskach produkcyjnych, niweluje opóźnienia dostaw oraz pozawala na lepsze wykorzystanie czasu pracowników w innych obszarach produkcji. Celem zaprojektowania systemu pociągowego była potrzeba sterowania zapasami. Dzięki Kanban zarządzanie materiałem jest proste i automatyczne, dzięki temu dostawy surowców odbywają się punktualnie oraz bez udziału ludzi. Robot AGV ciągnie wagony z  surowcem i dostarcza je do stanowisk pracy przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa zgodnych z systemem Safety.

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.

Skontaktuj się

Do pobrania