Zastosowanie w inspekcji wizyjnej konfiguracji modelu.

System weryfikacji konfiguracji modelu sprawdzi się w firmie wytwarzającej modele produktów w różnych konfiguracjach, w której istnieje ryzyko że komponenty z których składa się dany model mogą zostać niewłaściwie dobrane względem specyfikacji.

Customizacja produktów sprawia, że wymagania klienta stają się priorytetem już na etapie produkcji, w związku z tym powstaje duża różnorodność typów produktu oraz konfiguracji modeli na jednej linii produkcyjnej.

Przed  inżynierami jakości, inżynierami produkcji oraz procesu stoją coraz to nowe wyzwania w zakresie identyfikacji na zgodność ze specyfikacją. O ile łatwiej jest zarządzać jednym produktem niż setkami odmian tego samego produktu. Wyzwanie coraz trudniejszej skutecznej manualnej weryfikacji jakości przez operatora otwiera ścieżkę możliwości dla systemu wizyjnego.

System wizyjny za pomocą konfiguratora potrafi „przezbroić się” na nowy produkt. Zdejmuje z operatora odpowiedzialność za ocenę na zgodność ze specyfikacją.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Wykrywanie niezgodność pod względem: typu, modelu, wersji kolorystycznej oraz designu.
  • Automatyczna weryfikacja zgodności produktu ze specyfikacją.
  • Gromadzenie szczegółowych danych o wykrytych niezgodnościach do dalszej analizy.
  • Błyskawiczne wykrycie niezgodności i możliwość zatrzymania linii produkcyjnej.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI

  • Zmniejszenie liczby reklamacji spowodowanych nieprawidłowym montażem.
  • Oszczędność surowców i czasu dzięki wczesnemu wykryciu niezgodności produkcyjnej.
  • Możliwość oddelegowania pracowników do innych tematów niż kontrola wizualna.
  • Większa precyzja weryfikacji jakości od manualnej kontroli pracowniczej.

Szczegółowa specyfikacja złożonych produktów zwiększa prawdopodobieństwo błędu weryfikacji z udziałem czynnika ludzkiego. Wynika to nie tyle z woli pracowników ile z naturalnie występujących błędów poznawczych, które potęgują się wraz z wzrastającym zmęczeniem i znużeniem w pracy.

Dobrze zaprojektowana maszyna jest w tym przypadku niezastąpiona: nie męczy się, nie popełnia błędów, a więc daje 100% gwarancję weryfikacji jakości. Co więcej, pozwala kontrolować proces i gromadzić szczegółowe dane o wykrytych niezgodnościach w celu ciągłego doskonalenia procesu i korygowaniu błędów.

Masz problem z małą efektywnością kontroli jakości swoich produktów?

Zapytaj nas o ofertę na system wizyjny tutaj.

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.

Skontaktuj się