Zastosowanie w inspekcji wizyjnej montażu.

System wizyjny dzięki swojej integralności do elastyczności sprawdzi się przy kontroli jakości na każdej linii montażowej.

Rozwiązanie to sprawdza się najlepiej gdy w fabryce istnieje ryzyko powstania błędów montażowych w spowodowanych wadliwą pracą urządzeń lub czynnikiem ludzkim. Co więcej kontrola ludzkim okiem szybko przesuwającej się linii montażowej jest niemożliwa bądź nieprecyzyjna. Dzięki szybkości rejestrujących kamer produkcja może pracować płynnie bez zbędnych przestojów, a wadliwe komponenty są automatycznie usuwane z linii produkcyjnej.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Automatyczne wykrywanie niezgodności oraz rejestracja zdjęć i wyników.
  • Inspekcja połączeń gniazd, wtyków (konektorów), wiązek kablowych, gumowych węży połączeniowych itp.
  • Możliwość automatycznego przesunięcia wadliwych produktów poza linię produkcyjną.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI

  • Znacznie zmniejsza czas postojów linii montażowych.
  • Zmniejszenie liczby reklamacji spowodowanych niewłaściwymi połączeniami.
  • Oszczędność czasu operatora i pracowników działu jakości w kontroli wizualnej.

Wyeliminowanie mozolnych, wybiórczych i jednostkowych kontroli jakości znacznie zwiększa płynność zakładu i zapobiega nieplanowanym przestoją w produkcji. Ze względu na różnorodność produktów oraz prędkość produkcji człowiek nie jest w stanie wykonać nawet ułamka pracy jaką jest wstanie wykonać nasz system.

Zyskujemy też pewność że cała zamówiona partia odpowiada specyfice zamówienia a elastyczność systemu pozwala nam łatwo dostosować je do wszelkiego rodzaju zmian spowodowanych zmianami produkowanych komponentów lub zmian samej linii produkcyjnej.

Jeśli pomógłby Ci nasz system do automatycznej weryfikacji jakości montażu, złóż zapytanie ofertowe!

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami i umów spotkanie. Nasi pracownicy opowiedzą, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę.

Skontaktuj się

Do pobrania