2020 – rok inny niż wszystkie

Podsumowanie roku 2020 oraz plany Etisoft Smart Solutions na rok 2021.

2020 – rok inny niż wszystkie.

Mijający rok przejdzie do historii. Wszyscy na własnej skórze odczuliśmy, co to znaczy zmiana status quo. Wiele zmian, które wydawały się niemożliwe do wprowadzenia okazało się jednak być całkowicie w zasięgu. Wiele wydarzeń, których nikt się nie spodziewał, jednak doszło do skutku. Z jednej strony pandemia przyniosła ze sobą wiele niepokoju, wyzwań i trudnych barier. Z drugiej, jest to też wielka szansa, by wykorzystać te dobre przejawy do budowy nowej rzeczywistości.

Etisoft Smart Solutions skupia się na wsparciu naszych klientów w realizacji koncepcji Przemysłu 4.0 – świata połączonych ze sobą, automatycznych procesów, którymi ludzie mogą sterować zdalnie. Ostatnie miesiące wydają się podkreślać, że to właśnie tego typu rozwiązania są przyszłością już nie tylko dla wielkich fabryk gdzies w dalekich krajach, ale w zasadzie dla każdego przedsiębiorstwa. Firmy takie jak nasza, które zajmują się opracowaniem i wdrażaniem rozwiązań automatyzacji przemysłu na rynkach lokalnych staną się kluczowymi partnerami biznesowymi przedsiębiorstw, które będą chciały dalej się rozwijać w kierunkach wytyczonych przez idee rozwiązań zintegrowanych.

Co udało się osiągnąć.

Choć rzeczywistość nie rozpieszczała, dzięki ciężkiej pracy zespołów ESS oraz otwartości umysłów i chęci współpracy udało się osiągnąć w tym roku imponujące sukcesy. Do kluczowych należy zaliczyć pozytywnie zakończone wdrożenie największego projektu w historii firmy – systemu intralogistycznego transportu palet wewnątrz dużego zakładu produkcyjnego. System oparty o zaprojektowane i wyprodukowane przez nas pojazdy typu AGV/AMR oraz autorskie oprogramowanie w sposób automatyczny i autonomiczny zarządza ruchem na hali. Projekt zrealizowaliśmy w terminie i ustabilizowaliśmy jego działanie w krótkim czasie. Dostarcza prawie 1500 palet na tydzień (cykl pracy systemu) z możliwą maksymalną wydajnością do prawie 4 tysięcy. Efekt dla naszego klienta to oszczędności finansowe przy podniesieniu bezpieczeństwa i jakości pracy.

Zgłosiliśmy również nasz sztandarowy produkt,“Automatyczny system intralogistyczny do transportu palet” do konkursu o Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020. Powstała pierwsza wersja naszej strony internetowej ess.etisoft.pl i rozpoczęliśmy porządkowanie naszej obecności w mediach społecznościowych. Powstały interesujące filmy prezentujące nasze produkty i dokonania. Rozpoczęliśmy współpracę z kilkoma firmami pomagającym nam w sprzedaży naszych produktów.

Wzmocniliśmy też i utrwaliliśmy współpracę z naszymi udziałowcami – firmami Euvic i Etisoft. Obie firmy są znaczącymi graczami na swoich rynkach, o dużych ambicjach dalszego powiększania swojego zasięgu i osiągania sukcesów. Mocno im w tym kibicujemy!

Plany na 2021.

W kolejnym roku planujemy dalsze rozwijanie wszystkich naszych linii produktowych. Już wiemy, że nasze wózki sprawdzają się w rzeczywistych warunkach pracy hal przemysłowych. Chcemy jednak dalej rozwijać ich funkcjonalności i wachlarz zastosowań. Niedługo chcemy zaprezentować możliwość automatycznej wymiany baterii w pojazdach AGV/AMR. Pracujemy nad pojazdami heavy duty do pracy w wysokich i niskich temperaturach i warunkach silnego zapylenia. Wspólnie z Etisoft planujemy uruchomienie projektu SALMA, którego celem jest zaprojektowanie i wytworzenie automatycznego centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowego produktów gotowych przeznaczonego dla firm Grupy Etisoft. Rozwijamy też systemy wykorzystujące widzenie maszynowe, ramiona robotyczne i zaawansowane algorytmy optymalizacji. Pokażemy nowe spojrzenie na wspomaganie procesów produkcyjnych i logistycznych za pomocą rozwiązań informatycznych wspieranych nowoczesnymi technologiami. Przedstawimy również kolejną wersję systemu Audytor wzbogaconą o nowe, zaawansowane funkcjonalności.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim klientom, pracownikom, partnerom i przyjaciołom Etisoft Smart Solutions za to, że byliście z nami w tym trudnym i ciekawym roku. Liczymy na to, że ten kolejny będzie obfitował w wiele ciekawych wyzwań i sukcesów, w których ESS będzie mógł towarzyszyć.

Życzę wszystkim Państwu wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021!

Grzegorz Krupa, Prezes Zarządu, ESS.

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Skontaktuj się z nami.

Lokalizacje.

Siedziba spółki

Szara 21, 44-100 Gliwice, Polska

Biura

Jowisza 4A, 44-117 Gliwice, Polska

Kontakt.

    Akceptuję politykę prywatności zgodną z RODO (Zaznaczenie zgody jest wymagane)