Intrabot Picker i system SALMA w firmie Etisoft Sp. z o.o.

Zgodnie z zapowiedzią z tego wpisu: Automatyzacja procesów intralogistycznych – wdrożenie w Etisoft Sp. z o.o., firma Etisoft Sp. z o.o. zdecydowała się na inwestycję, która znacząco zwiększa zakres automatyzacji […]

Zgodnie z zapowiedzią z tego wpisu: Automatyzacja procesów intralogistycznych – wdrożenie w Etisoft Sp. z o.o., firma Etisoft Sp. z o.o. zdecydowała się na inwestycję, która znacząco zwiększa zakres automatyzacji procesów intralogistycznych w jej magazynie w Diamond Parku w Gliwicach.

System SALMA

Wdrożenie obejmowało system SALMA, czyli System Automatycznej Logistyki Magazynowania i Awizacji. System w tym przypadku opiera się na aż 9 Intrabotach typu Picker, Depaletyzerze, stacjach ładowania akumulatorów oraz oprogramowaniu Intrafleet 4 i Etisalma. 

W jakim celu został wdrożony? Oczywiście, aby zautomatyzować i zoptymalizować procesy magazynowe, takie jak zatowarowanie, dostawy oraz sortowanie pojemników. Intraboty Picker i depaletyzer w praktyce zastępują wiele etatów ludzkich. System zwiększa efektywność operacji, redukuje błędy i zapewnia ciągłość procesów, co pozwala firmie Etisoft Sp. z o.o. na lepsze wykorzystanie zasobów oraz minimalizację kosztów operacyjnych. System SALMA zapewnia także wyższy poziom bezpieczeństwa poprzez automatyczne zarządzanie flotą i wykorzystanie zaawansowanej technologii skanowania przeszkód.

 

Poznaj IntraBota Picker

Robot mobilny AMR IntraBot Picker doskonale sprawdza się w strefach magazynowych wyłączonych z ruchu pieszego. Dzięki zaawansowanej technologii nawigacji hybrydowej, IntraBot Picker skutecznie transportuje standardowe pojemniki KLT. W Diamond Parku system na zmianę zatowarowuje 800 plastikowych pojemników i dostarcza drugie tyle do stanowisk pakowania. IntraBot Picker porusza się po zdefiniowanych trasach i obszarach w pełni autonomicznie. Wyposażony jest w dwa skanery laserowe, które zatrzymują robota w przypadku wykrycia przeszkody.

Zautomatyzowany system zarządzania flotą dba o harmonijną współpracę robotów oraz zapewnia ciągłość i bezpieczeństwo operacji magazynowych.

System SALMA obejmuje trzy procesy:

  1. proces zatowarowania magazynu,
  2. proces dostaw,
  3. proces sortowania, czyli optymalnego ułożenia pojemników w magazynie.

 

Rola Depaletyzera

Depaletyzer to autorskie urządzenie zaprojektowane przez naszą firmę, oparte na robocie KUKA, wyposażone w specjalnie zaprojektowany chwytak i system wizyjny. Obsługuje on jednocześnie dwie palety i dwa bufory. System wizyjny w chwytaku pozwala depaletyzerowi pobierać pojemniki, które nie są idealnie spozycjonowane, natomiast drugi system wizyjny weryfikuje, czy do depaletyzera trafiły właściwe pojemniki KLT.

 

Kiedy warto pomyśleć o wdrożeniu systemu SALMA

System SALMA jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które zarządzają dużymi magazynami i chcą zwiększyć automatyzację swoich procesów intralogistycznych, szczególnie jeśli wymagane jest transportowanie i sortowanie dużej liczby pojemników KLT. Przydatny będzie dla organizacji operujących w branżach produkcyjnych, które muszą utrzymać wysoką efektywność i bezpieczeństwo przy obsłudze znacznych ilości towarów i komponentów w obszarach wyłączonych z ruchu pieszego.

 

Dlaczego warto

System SALMA eliminuje wyzwania związane z ręcznym zarządzaniem przepływem towarów w magazynie, redukuje ryzyko kolizji i błędów w dostawach dzięki precyzyjnej nawigacji IntraBotów Picker oraz ich funkcji wykrywania przeszkód. Umożliwia automatyczne, bezbłędne zatowarowanie i dostawy, co znacząco skraca czas realizacji tych procesów i pozwala na bardziej harmonijne zarządzanie magazynem. Dzięki zaawansowanym systemom wizyjnym, w eliminacji i korekcie ewentualnych błędów pomaga także wspomniany depaletyzer. System SALMA wpływa na płynność, efektywność działań, ograniczenie błędów i optymalizację procesów.

Automatyzacja procesów intralogistycznych rozwiązuje również szereg wyzwań związanych z aktualnym rynkiem pracy, na którym coraz trudniej o pracowników chętnych wykonywać powtarzalne, proste zadania oraz pracować w trybie zmianowym.

Chcesz zobaczyć system SALMA w akcji? Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Chcesz zobaczyć system SALMA oraz inne roboty mobilne AGV/AMR na żywo? Skorzystaj z indywidualnej prezentacji stacjonarnej lub online.

Jeśli interesują Cię inne wdrożenia robotów autonomicznych AGV/AMR, przeczytaj również te artykuły:

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Skontaktuj się z nami.

Lokalizacje.

Siedziba spółki

Szara 21, 44-100 Gliwice, Polska

Biura

Jowisza 4A, 44-117 Gliwice, Polska

Kontakt.

    Akceptuję politykę prywatności zgodną z RODO (Zaznaczenie zgody jest wymagane)