Gwarancja i serwis.

Okres gwarancyjny, domyślnie trwa 24 miesięcy. Po tym okresie oferujemy wsparcie pogwarancyjne oparte o konsultacje online, infolinię i wizyty serwisowe. Do dyspozycji oferujemy również roboty zastępcze.

01.

Obsługa i serwis systemu AGV / AMR.

Na obecnym etapie rozwoju rynku w  Polsce, większość firm przygotowuje się do pierwszego wdrożenia systemu AGV / AMR, mimo to, jednym z najczęściej pojawiających się pytań na etapie zakupy systemu jest pytanie o opiekę techniczną nad wdrożonym rozwiązaniem już po jego wdrożeniu. I trudno się dziwić. Oto garść informacji o tym, jak może być realizowana opieka serwisowa: gwarancyjna i pogwarancyjna.

01.

Okres gwarancji.

Systemy oferowane przez ESS są w większości indywidualnie przygotowane pod potrzeby konkretnego Klienta. Ponieważ jesteśmy projektantem systemu, producentem robotów oraz oprogramowania, a także integratorem całego rozwiązania – znamy projekt „od podszewki”. Serwisujemy więc cały system od A do Z. Domyślnie, udzielamy gwarancji na okres 24 miesięcy. W tym czasie, realizujemy wszelkie prace serwisowe niezbędne do funkcjonowania systemu bez dodatkowych opłat.

01.

Zgłoszenia serwisowe.

Jako dostawca, oddajemy działający system (odbiory Klienta), zgodny ze specyfikacją. W sytuacji, kiedy, z różnych powodów, system nie pracuje w zgodzie z ustalonymi wcześniej funkcjonalnościami, wyznaczone po stronie Klienta osoby zgłaszają incydent poprzez dedykowany do tego celu system informatyczny i/lub drogą telefoniczną na wskazany w umowie numer hotline. Po stronie dostawcy (ESS), odpowiednie służby podejmują zgłoszenie i rozwiązują problem w odpowiednim czasie, zgodnie z rygorami Service Level Agreement (SLA) zadeklarowanymi w umowie.

01.

Co właściwie jest serwisowane.

Z punktu widzenia ESS, serwisowany jest system AGV/AMR, który najczęściej składa się z następujących komponentów: Oprogramowanie (system operacyjny robota, system do zarządzania flotą robotów) Roboty mobilne (część sprzętowa), Urządzenia uzupełniające (np. doki, czujniki wizyjne).

01.

Typy usług serwisowych.

Znaczną część wyzwań technicznych związanych z serwisem systemu można rozwiązać zdalnie. Dotyczy to prac związanych Oprogramowaniem. Najczęściej są to konsultacje telefoniczne związane z pracą systemu i jego konfiguracją oraz aktualizacje oprogramowania do zarządzania pracą robotów. W przypadku awarii sprzętowej, najczęściej niezbędna jest wizyta serwisowa. W tej sytuacji, służby techniczne dokonują naprawy na miejscu lub, w uzasadnionych przypadkach, udostępniają robota zastępczego.

01.

Opłaty za usługi serwisowe.

Usługi serwisowe służące poprawności działania systemu w okresie gwarancji, realizowane są nieodpłatnie. Po upływie gwarancji, obsługa serwisu jest usługą płatną, rozliczaną w modelu abonamentowym. Elementem obsługi serwisowej mogą być także usługi dodatkowo płatne, związane z rozbudową systemu. Najczęściej są to modyfikacje systemu związane ze zmianami u Klienta (np. zmiany layoutu w fabryce, dodawanie miejsc logistycznych, szkolenia dla pracowników).

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Skontaktuj się z nami.

Lokalizacje.

Siedziba spółki

Szara 21, 44-100 Gliwice, Polska

Biura

Jowisza 4A, 44-117 Gliwice, Polska

Kontakt.

    Akceptuję politykę prywatności zgodną z RODO (Zaznaczenie zgody jest wymagane)